Baza szkoły

Zapraszamy na spacer po naszej szkole...

 

 

Zajęcia edukacyjne, odbywają się w salach dydaktycznych Zespołu Szkół w Sosnowcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Sale lekcyjne są dobrze oświetlone, wyposażone w niezbędne pomoce dydaktyczne i multimedialne/telewizory, odtwarzacz DVD i VHS, tablice interaktywne, plansze, rzutnik multimedialny, mapy, pomoce matematyczno-fizyczne, w tym bryły geometryczne.

 

Klasopracownia   

 

Pracownia komputerowa wyposażona jest w 20 stanowisk z dostępem do Internetu oraz z profesjonalnym sprzętem do rozgrywek e-sportowych.

 

 

Biblioteka jest dostępna dla wszystkich uczniów oraz jest bardzo dobrze wyposażona, posiada bazę odpowiedniej literatury dla pogłębiania wiedzy oraz zbiór obowiązujących podręczników i lektur (około 4000 pozycji); płyty CD/DVD i mapy, plansze oraz plany (łącznie kilkadziesiąt sztuk). W czytelni znajduje się stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu.

 

   

 

Posiadamy profesjonalnnie wyposażaną pracownię językową, znajduję się w niej tablica multimedialna, 15 stanowisk uzupełnionych w laptopy oraz zestaw słuchawek, wykorzystywanych na lekcjach języka obcego.

 

      

 

Na zaplecze sportowo-rekreacyjne składa się profesjonalnie wyposażona sala do ćwiczeń, znajdują się w niej stoły do tenisa stołowego, piłkarzyki, dart, piłki do pilatesu, maty do ćwiczeń, oraz inne akcesoria do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego. Wszystko to umożliwia przeprowadzanie zajęć wychowania fizycznego zgodnie z obowiązującym programem nauczania. Szkoła zapewnia uczniom wyjścia na profesjonalnie wyposażoną dużą salę gimnastyczną, gdzie odbywa się część zajęć, np. gry zespołowe. Uczniowie korzystają również z orlików oraz w oresie ziomowym z lodowisk usytuowanych na terenie miasta Sosnowiec.

 

       

 

   

 

  

 

Zajęcia praktyczne odbywają się w placówkach kształcenia praktycznego oraz u renomowanych pracodawców, którzy bardzo chętnie przyjmują naszych uczniów na praktyki i prowadzą ją bardzo profesjonalnie. Uczniowie dzięki temu poznają swój przyszły zawód od podstaw.

 

       

 

       

 

   

Pliki do pobrania