Wyjazd uczniów do Czech 2016/2017

Kolejna grupa naszych uczniów realizuje staż zawodowy w ramach projektu Erasmus + "Moja droga do sukcesu".

 

Tym razem pośród 10-osobowej grupy uczniów znaleźli się sprzedawcy, monterzy systemów rurociągowych oraz mechanicy pojazdów samochodowych, którzy od 24 kwietnia do 5 maja 2017 roku doskonalą swoje umiejętności za granicą.

 

Oczekiwanymi rezultatami stażu będą:

  • zdobycie dodatkowych umiejętności-potwierdzonych dokumentem Europass Mobility oraz certyfikatem wydanym przez naszego partnera,

  • zmniejszenie bezrobocia wśród absolwentów,

  • doskonalenie języka angielskiego oraz czeskiego z uwzględnieniem specyficznego słownictwa zawodowego

  • nabycie nowych umiejętności w dziedzinie technologii informatycznych.

Podczas stażu uczniowie poznają systemy i procedury związane z czeskim rynkiem pracy, które przyczynią się do zwiększenia mobilności zawodowej absolwentów. Oczekiwanymi rezultatami projektu będzie biznes plan, poradnik dla absolwentów na temat działalności gospodarczej w Czechach.

 

Oczywiście poza częścią praktyczną tegoż stażu, uczniowie dysponują również czasem spędzanym na "czeskiej przygodzie", zapoznają się kulturą i obyczajami.

Uczniowie zostali zakwaterowani w ponad 1000-letni mieście Most, które znajduje się niedaleko stolicy Czech- Pragi, którą również mieli okazję zwiedzić.

Jednak urokliwe zabytki obu miast to nie wszystko, nasi uczniowie również aktywnie spędzają czas wędrując po pobliskich niskich górach, poznając zasady gry w kręgle oraz po prostu dobrze się bawiąc w Laserhause.

 

 

Pliki do pobrania